Skocz do zawartości

Graf_fx --> problem


PatrykJ

Polecane posty

Chciałem skorzystać z modułu graf_fx, lecz po napisaniu(przepisaniu) kodu był błąd że nie ma modułu grap_fx, dobra wkleiłem go (kiedyś jakieś przykłady ściągałem bo był w tym folderze), kompiluje a tu w jakieś linijce Unknown identifier, ludzie szlak może trafić, w książce z kursem nic o tym nie jest napisane, niby ma się wszystko kompilować a tu lipa. Pomóżcie Proszę !

 

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest przy najmnowszej wersji tego modułu (bo w ciągu całej książki jest ten moduł właśnie rozwijany), o ile pamiętam jest 13 rozdziałów, skopiuj ten z jedenastego, pokombinuj ;)

Schody się zaczynają jak zaczyna się 3D w Turbo Pascal'u :P U mnie też były te problemy, ale raczej nie potrzebowałem 3D akurat w TP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojawia sie rowniez funkcja/procedura

 

g_pobierz_palete_VGA()

 

wiec ciekawe czemu ci przy niej nie wywala bledu ? :>

 

jest za to procedura g_laduj_palete_bmp(sciezka:string );

 

gdzie sie podaje sciezke do pliku wiec moze nie masz tworzyc typu paleta tylko to ma byc sciezka do pliku tak jak w tej procedurze ?

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym program p_8_2 trzeba jeszcze napisać aby nie odnosił się do tego graf_fx, coś tylko co bo w tym programie chodzi o załadowanie obrazka i jego zgaszenie i rozjaśnienie zresztą w tych przykładach zobaczcie co link podałem, może da się coś zrobić aby wynik był taki jaki ma być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muahahahaahahahahahaha co to za książka jest w ogóle weź sie za jakieś podstawy turbo pascala i naucz się rozwiązywać problemy samemu to jest żałosne popatrz na inne tematy-ludzie pytają sie o konkrety a nie "co mi tu nie dziala"

 

a tak btw to chyba w 378 linijce jest błąd :D

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upominam o pisanie bez błędów ortograficznych ;)

 

Do autora tematu: Weź się za podstawy bo nie bardzo chyba wiesz o co w tym wszystkim biega, jeśli uważasz, że sie myle, to weź jakoś tak skonstruuj pytanie żebyśmy wiedzieli jak i mogli pomóc bo nie wiadomo co chodzi. Poza tym, koloruj kod źródłowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...