Skocz do zawartości

DSPack - problem z instalacją komponentu


lukaszinf

Polecane posty

nie moge zainstalować komponentu DSPack. uruchamiam plik DSPack_D7 , klikam install i pokazują mi sie takie komunikaty:

na początku jak się uruchamia ten plik Cannot find resource D:\DSPACK234\packages\DSPack_D7.res. Recreated klikam ok

 

potem klikam install i pokazuje mi sie zaznaczona linijka kodu {$I jedi.inc} i na dole w komunikacie o błędach [Fatal Error] DSPack.pas(37): File not found: 'jedi.inc' co mam zrobić aby zainstalować ten komponent

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... ja wszystko zawsze ładuje w lib :rolleyes: i faktycznie jest to zły obyczaj... mam teraz tam taki bałagan, że...

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam podobny problem tylko, że z instalacją Toolbar2000. Postępuje zgodnie z helpem, ale coś mi nie idzie. To może ja graficznie wszystko pokaże:

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Plików mi raczej nie brakuje, bo paczka jest ściągana z oficjalnej strony, ściągałem ją 3 razy. Ktoś wie o co kaman?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(krajew4 @ sob, 17 mar 2007 - 16:50) Ladny wyglad? stworz wszystkie kontrolki OWNERDRAW i maluj co chcesz (jeszcze ladnej Ci wyjdzie) ;-)

Yyy... A jaśniej można? :> Ale trzeba przyznać, że to >TO demko przedstawia bardzo ładne rzeczy, które można wykonać dzięki temu komponentowi.

 

Spróbuj dodać do listy "Library path" również katalog: Toolbar2000\Packages

 

Niestety - nie działa :(

 

-Edit-

Już wiem co to OwnerDraw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawalone komponentow niewiadomo po co w tym demku ;p ale takie rzeczy mozna rownierz wykonac w ogole nie korzystajac z komponentow.

 

A moze to ze komponent ten nie chce ci sie zainstalowac to znak od boga kodu ? zebys wreszcie zacząl programowac a nie ustawiac klocki ;>

 

WinAPI w cale nie jest takie trudne a daje ci o wiele wieksze mozliwosci.

 

A swoja droga sprawdzalem czy ten komponent jest dla twojej wersji Delphi ? :>

"Bogowie to bugi ludzkich umysłów" Gifanonim ®

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga sprawdzalem czy ten komponent jest dla twojej wersji Delphi ? :>

 

Aż tak głupi to nie jestem ;-) Nawet jeśli to znak od boga kodu to i tak chce to wyjaśnić. Nie będzie jakiś komponent psuł mi Delphi. Tu chodzi o zasady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To może rzuć nazwą? ;) Bo Toolbara co prawda zainstalowałem (mieli rąbnięte pliki na serwerze, koleś z 4p podesłał mi prawidłowe i hasało) ale do tego TBXa nie mam już siły... A jakiś komponent na wygląd/tło formatki by się przydał ;-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

To może rzuć nazwą? ;) Bo Toolbara co prawda zainstalowałem (mieli rąbnięte pliki na serwerze, koleś z 4p podesłał mi prawidłowe i hasało) ale do tego TBXa nie mam już siły... A jakiś komponent na wygląd/tło formatki by się przydał ;-P

 

 

po pierwsze musisz miec taka sama wersje tbx co toolbar2000

albo zblizona - moze zadziala

jak zaistalowac to wszystko pisze w helpie tbx

trzeba zpatchowac

ale ja mam inny problem

dawno nie bylo nowej wersji tbx a toolbar jest ciagle rozwijany

nie moge znalezc w sieci starszej wersji toolbara (najnowsza to w tej chwili 2.2.1)

mam patcha tbx w wersji 2.1.6 i nie moge skompilowac tbx

moze ktos wie gdzie dostac starsza wersje lub to jakos inaczej zaistalowac?

 

pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...