Skocz do zawartości

[c++] Mam kod i co dalej ?? Pomocy


Matixx

Polecane posty

Witam;

 

 

Wiem że to pytanie kotóre zaraz w tym temacie napisz może sie wydać dla Was idiotyczne no ale cóż nie rozumiem więc piszę. A więc przeczytałem cały kurs na tej stronie no i mniej więcej wszystko już wiem, apytanie do was brzmi tak w jakim programi to pisać czy w ogule jest takia jeśli jest to jaki?? Dobra napisałem kod no i co dalej jak na podstawie tago kodu zrobić program wiem że to już jest program ale pytam sie w jaki sposób mam bo "wypuścic" czyli jak mam to zrobić żeby on zaczął normalnie działać jako program czyli np. teksty tam wpisywać czy grafke dodawać bo z tego co wyczytałem w tym kursie nie ma takiej opcji tylko są liczby. Wiem może nie składnie to napisałem ale cóż nie wiem jak to napisać ponieważ dopiero chce sie nauczyć programować mam 14 lat i myśle żeby sie tego nauczyć to już trzeba zacząć dlatego pisze ten temat pownieważ nie rozumiem co sie z tym kodem po napisaniu robi POMOCY !!! HELP !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ey... Może nie bierz sie za c++ od razu tylko za pascala/delphi . Ma "łatwiejszą" składnie .. - bardziej przypomina mowe ludzką, z C++ na tym poziomie wiedzy chyba (czyt. na pewno) nie dasz rady. I przeczytaj podstawy o samej idei programowania , a nie tylko kurs samego języka.:huh:

Lubię cytryny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja ci to wytłumaczę jak umiem najlepiej

Jak pewnie wiesz komputer nie rozumie kodu. Kod jest napisany tak aby dla nas ludzi był czytelny. każda instrukcja (if, printf, cout)ma swój odpowiednik numeryczny który rozumie komputer. oczywiście taki "cout" czy "printf" składa się z wielu małych instrukcji.

trzeba więc przetłumaczyć nasz kod na zestaw instrukcji które "rozumie" komputer. do tego służy program nazywany KOMPILATOREM. kompilator analizuje nasz kod i "przekłada" go na plik wykonywalny (np w windowsie plik .exe). proces takiego przekładu nazywamy kompilacją.

aby ułatwić prace programiście tworzone są jakby "obudowy" do kompilatora. wygląda to mniej więcej jak notatnik tylko dodatkowo umożliwia kompilacje kodu. takim programem jest na przykład używany przeze mnie code::blocks czy też dev-cpp oraz borland c++

można je ściągnąć z internetu za darmo-wpisujesz w googlach dev-cpp na przykład i dostaniesz na pierwszym miejscu odnośnik do strony z której można go pobrać.

edit : looknij jeszcze tu (http://forum.unit1.pl/index.php?showtopic=88&pid=7984&st=0entry7984) w tej sprawie

co do tworzenia aplikacji to polecałbym dla początkującego borland-cpp którego osobiście nie lubię ale bardzo łatwo można w nim tworzyć programy, dzięki łatwej obsłudze przycisków i innych podobnych.

jest to również możliwe przez WinApi ale to już trudniejsze.

no to by było na tyle jakbyś miał jakieś problemy to pisz na priva z chęcią pomogę :)

@filuu: no delphi jest troszkę łatwiejsze do nauki na początku ale jak się wziął za cepa to niech robi w cepie

pozdrawiam darkandrew

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ey... Może nie bierz sie za c++ odrazu tylko za pascala/delphi . Ma "łatwiejszą" składnie .. - bardziej przypomina mowe ludzką, z C++ na tym poziomie wiedzy chyba (czyt. na pewno) nie dasz rady. I przeczytaj podstawy o samej idei programowania , a nie tylko kurs samego języka.:huh:

 

broń cie panie boże (który nie istniejesz :lol: ) przed Delphi bleh , weź się za C++ na początku może i trudniejszy ale większe możliwości i w ogóle c++ rox, nie żebym wojne delphi - cpp zaczynał bo wiadomo że cpp roxi :D a tak powaznie to moja rada dla początkującego .. wybierz C++, pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja ci to wytłumaczę jak umiem najlepiej

Jak pewnie wiesz komputer nie rozumie kodu. Kod jest napisany tak aby dla nas ludzi był czytelny. każda instrukcja (if, printf, cout)ma swój odpowiednik numeryczny który rozumie komputer. oczywiście taki "cout" czy "printf" składa się z wielu małych instrukcji.

trzeba więc przetłumaczyć nasz kod na zestaw instrukcji które "rozumie" komputer. do tego służy program nazywany KOMPILATOREM. kompilator analizuje nasz kod i "przekłada" go na plik wykonywalny (np w windowsie plik .exe). proces takiego przekładu nazywamy kompilacją.

 

 

Dzięki wam wszystkim, a szczególnie DarkAndrew chyba juz to zrozumiałem jak by coś to do Ciebie na pewno napiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego służy program nazywany KOMPILATOREM. kompilator analizuje nasz kod i "przekłada" go na plik wykonywalny (np w windowsie plik .exe). proces takiego przekładu nazywamy kompilacją.

 

Kiedyś to tłumaczyłem koledze (bo też chciał wiedzieć "jak się robi programy") to potem nawalał o KOMPLIKATORZE i wielkiego programistę zgrywał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(webpro @ śro, 21 lut 2007 - 00:58) (...) weź się za C++ na początku może i trudniejszy ale większe możliwości (...)

 

rotfl

 

 

popieram webpro! C++ rządzi

Delphi to ostateczność!

 

rotfl x2

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest dział o delphi i tu nie zaglądam xD...

Piszę proste programy i stronki internetowe na zlecenie, zaliczenie...

Delphi, Pascal, C++, (X)HTML, CSS, trochę PHP, Javascript i MySQL

Kontakt: gg:1477872 e-mail: lewymati@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie dziwi:D

 

Myślę Loganek, że zgodzisz się ze mną ze pisanie w Delphi to układanie komponentów itp., to przedszkole a gry to się nie da w tym napisać :) Mam nadzieje ze nikt z Delphi-arzy się nie obraził

 

rotfl po raz trzeci

pozdrawiam oksal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ej czegoś tu nie rozumiem:

oksal zobacz tez sobie tutaj o grach w Delphi

zanim coś napiszesz:) o Delphi

oksal do siebie piszesz??

ehh z tym to sie do lekarza idzie ;)

 

kłódkę bym prosił

 

// w tym samym momencie KKKas :)

"Może wam pomoge, może nie, może pierdolcie w dupę się"-prof. Jarząbek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...