Skocz do zawartości

Strona o Javie


lordmagic

Polecane posty

Wiesz, nie chcę gasić Twojego zapału, ale po wyglądzie strony stwierdzam, że lepszym postem byłaby prośba o dodanie działu Java na tą stronę, niż robienie nowej, ta strona już ma niezłą reklamę i oglądalność, Ty zapewne zaczynasz od zera wink.gif Taka mała sugestia smile.gif I Swoje prace (kursy, tutoriale, źródła) dodwał byś na forum, aby któryś z administratorów dodał to tam gdzie chcesz smile.gif - oczywiście z Twoim podpisem jako autor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że lepiej jednak własną robić. Robi się co chce, ćwiczy przy tym robienie stron, przez co będzie ona coraz lepsza. Jesli ma zapał, determinacje i naprawde mu zależy to myśle że uda mu się.
Kilka małych rad:
-Znajdź jakiegoś grafika, który wykona grafike ładną (przy odrobinie szczescia nie musi za pieniądze smile.gif )
-Strona zrób na jakimś darmowym cms'ie. Jako że jesteś laikiem, a strona jest malo popularna to polecam jPortal, przy zabawie z nim poznasz lepiej PHP i gdy strona zacznie sie wybijac bedziesz mogl zrobić na lepszym typu Mambo itp...
-Materiały, materiały i jeszcze raz materiały. Nawet jak będziesz miał brzydką grafike i strone w HTML'u to jeżeli wartość metoryczna bedzie na wysokim poziomie to i tak wybijesz sie z tlumu a wtedy napewno znajda sie ludzie do pomocy smile.gif


Więc życze ci powodzenia

// raczej merytoryczna ;-) - Iskar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona mam nadziej będzie się rozwijała, już zgłosiło się 4 profesjonalnych programistów, którzy są gotowi pisać arty (niestety narazie nie non-stop :-/)
Kilku ludzi jest też chętnych do pomocy mi przy stronie (ona wygląda tak, bo robiłem ją ze 3-4h), dobry grafik też powinien się znaleźć :-D

Ciągle jednak poszukuje ludzi do jej tworzenia, a strone otworzyłem dlatego że zaczynając na studiach uczyć się Javy nie moglem w polskim internecie znaleźć nic konkretnego o tym najbardziej popularnym obecnie języku.


W późniejszych planach mam mni. zrobienie angielskiej wersji tej strony, a potem doszły by jeszcze może grecki, niemiecki, hiszpański, rosyjski i walijski - poniewaz na uczeli mam wielu znajomych którzy pewnie by pomogli :-D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A java nie jest stacjonarna czy co ?
Jest to język taki jaki inne obiektowe, tylko że lepszy, łatwiejszy i bardziej kompatybilny.
Na drugim roku będziemy mieć C++ żeby pokazać nam, jak kiedyś było się trzeba męczyć z programowaniem, ponieważ tutaj uważają że obecnie najbardziej opłaca się uczyć Javy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... gdyby programy napisane w Javie były bardziej wydajne to by wszyscy uczyli się javy... ale java jest za wolna smile.gif
Nie mów tu o wyższości Javy nad C++ bo takowa nie istnieje wink.gif Java jest do internetowych zastosowań, teraz głównie nadaje się do serverletów, a serwery z czymś takim trochę kosztują i jest ich mało (przynajmniej w Polsce). C++ jest bardziej stacjonarny bo pisząc w nim poznajesz system operacyjny (jeśli korzystasz z API systemu), Java jest jak GTK dla C++'a smile.gif Nie tylko C++, Delphi również jest stacjonarny ;P Java nie jest bardziej kompatybilna... to zupełnie coś innego niż C++, to co, że podobna składnia, jak bez (chyba) 20 MB jre nic nie pójdzie... to jest jeszcze większe obciążnie niż VCL który zajmuje tylko 300 kB dodatkowo do programu, programista javy to jeszcze ma zawsze jre (i tamten jdk), ale zwykły użytkownik i człowiek, który nie używa programów/appletów javy może mieć co najwyżej np. starszą wersję jre, niż Ty użyłeś (bo mogłeś użyć najnowszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w takim razie na zachodzie uczą javy a nie c++, poniewaz uważają że jest ona lepsza ?
C++ jest tylko jakby "obiektową nakladką" na C, a java była tworzona właśnie w celu zastąpienia c++.

// jak chcecie pogadać, to np. na gg ;-) nie schodźcie z tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...