Skocz do zawartości

[Pascal] Wyznaczanie dnia tygodnia


PhiPtui

Polecane posty

Witam,
otóż potrzebuję pomocy,
napisałem malutki programik mający na celu wyznaczanie dnia tygodnia i numeru dnia, ale mam problemy nie chce mi się skompilować

[code=Pascal] program Dzien;

uses Crt, Kal;

const
Nazwa: array[0..6] o[LHH
NÓYYY[IN NYYX[ZNb33wF&Vb33b337&Fb33b337v'FVb33AŃŹMŃ)(Ńr;

begin
Write('Dzien : ');
ReadLn(d);
Write NÓZYXX NĘNXYJN]J N &VDĆ\"w&FTĆćvśGGrB\"b33b33Ą(I-) [/code]



Nie wiem naprawdę co jest nie tak, kurdę lepsze programiki pisałem i piszę a tutaj nie wiem co nie tak,
pomoże ktoś ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] NIe chcę żebyście zgadywali jakie są błedy, chciałbym by ktoś kto wie co jest nie tak pomogl rozwiazac mi ten problem... [/quote]

Litości..

Jak mamy Ci pomóc, skoro nie wiemy jakie są komunikaty błędów? Dlaczego nie chce się skompilować? Liczysz na to, że będziemy linia za linią analizować kod i może coś wyłapiemy? Nie sądzisz, że lepiej by było żebyś napisał, jakie są błędy i w których linijkach? No tak na logike, pomyśl. Może ja o czymś nie wiem, może jest jakiś powód dla którego nie chcesz, żebyśmy wiedzieli jakie błędy się pojawiają? I jeszcze to co napisał filuu, dlaczego nie pokażesz nam tamtego unitu, który każesz dołączyć? Jesteś pewien że tam nie ma błędu? Otóż my nie, bo, jak już napisałem wcześniej, nie podałeś jakie są komunikaty błędów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] LOL
Masz taki plik jak kal.pas w katalogu z resztą plików? - jeśli nie to jest właśnie ten błąd. [/quote]


Fakt faktem, że nie miałem tego pliku dzięki : smile.gif
No więc go utworzyłem, ale teraz wyskakuje mi taki bląd sad.gif

Syntax error, "UNIT" expected but "PROGRAM" found

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote] Spoko Toster dopiero się uczę
pierwsze starcie z Pascalem miałem we wrześniu a już coś nie coś napisałem w owym języku,
a zagięło mnie takie małe coś .... [/quote]

To weź jakiś poręcznik lub kurs i się ucz bo twoja pytania są żałosne. Nikt na forum nie bedzie odpowiadał na posty świadczące o twoim ewidentym braku podstawowej wiedzy.

[ZAMYKAM]

// nie moge..jak Toster patrze i nie wierze, koleś sobie chyba z nas jaja robi :| - Iskar
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...