Skocz do zawartości

Witam. Język programowania + program do tworzenia


Frex

Polecane posty

Witam. Uczęszczam do I klasy Technikum Informatycznego. Wiem zawsze mam spytać nauczyciela ale zawsze o tym zapomne. A nie możemy jak narazie podłączyć pendrive do Komputerów gdyż jest ochorna UE dlatego chciałbym tutaj uzyskać potrzebne mi wiadomości.

 

Informacje :

 

A wiec pracujemy na komputerach w programie Dbase/Notepad +

 

W dbase tworzymy bazy danych, poczym zaczynamy pisać programw Notepad +. Do tej pory wszystko rozumiem.

Wszystko jest ładnie. Gdy juz napiszemy program lub nawet go nie napiszem zostawimy pusty plik z roszerzeniem [.prg] np. menu.prg , następnie wchodzimy w cmd i przechodzimy tam do folderów gdzie jest dbase i wpisujemy [ cc menu ]. -> cmd nam to kompilkuje i nastepnie wpisujemy menu i otwiera sie nam w nowym okienu nasz program. Do tąd też rozumiem.

 

Wracam do domu chcę troche sie nauczyć tego i robie wszystko tak samo lecz u mnie wyskakuje blad

KOD "Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

C:\Dbase\cc menu

Nazwa 'cc' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy.

 

C:\Dbase\"

 

Pytania do rozwiązania:

 

1. W jakim języku jest pisany ten program z tego co pamiętam są tam pojęcia takie jak

KOD

SET OFF

while

quit

@1,2 to 1,22

SET CURSOR OFF

set color w+/n

 

 

2. Dlaczego u mnie na komputerze występują ukazane przeze mnie dane błędy . Proszę o pomoc !! Gdyż chciałbym sam zrozumieć ten język ; ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś... http://en.wikipedia.org/wiki/DBase

2. Masz w ogóle zainstalowane to całe dBase :D ? Raczej każdy komputer z Winshitem nie jest wyposażony w tego typu oprogramowanie :P Komunikat jaki otrzymujesz mówi sam za siebie, albo nie przeszedłeś do odpowiedniego katalogu z programem cc, albo przy instalacji ścieżka do progsa nie dodała Ci się do zmiennej środowiskowej PATH.

 

Swoją drogą, czego to nauczyciele w technikum nie wymyślą... Czy wszyscy nauczyciele infy w szkołach średnich muszą być spalonymi informatykami, którzy zatrzymali się na narzędziach, które im pokazano na studiach :/ ? (Turbo Pascal itp.). Nie mogliby używać ogólnodostępnych, darmowych narzędzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...