Skocz do zawartości

Określanie wzajemnego położenia 2 prostych na płaszczyźnie XY


zdunio23

Polecane posty

Czy ktoś mógłby mi pomóc/podpowiedzieć jak podejść do zagadnienia które muszę przygotować na lekcję informatyki?

Polecenie brzmi: "Określ wzajemne położenie 2 prostych na płaszczyźnie XY określonych każda za pomocą dwóch punktów".

Muszę przedstawić to w FreePascalu, lecz kompletnie nie mam koncepcji od czego zacząć. Za podpowiedzi i jakieś sugestie z góry dzięki.

// nie używaj bez powodu większej czcionki, można by to podciągnąć pod punkt 5 działu Kultura na forum w regulaminie - sazian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on musi znać położenie prostych względem siebie!(każda z prostych jest określona przez 2pkt.) a nie jak Ty Force myślisz położenie 2pkt. względem siebie ;)

 

Ja mam takie pytanie bo nie do końca wiem co znaczy wzajemne położenie prostych ? Mają pkt. wspólny ? Prostopadłe ? Równoległe ? Pierwsza jest "po prawo" od drugiej i na odwrót ?

Ot taka mini-strona moja po godzinach :)http://www.wnetrzekuchni.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest dla nas ważne jaka jest ich postać lecz tylko czy są równoległe/prostopadłe i pt. to wystarczy iloczyn skalarny. Jak wektory są prostopadłe to iloczyn daje 0. Równoległę są gdy wektor a * wektor b przez (długość a razy długość B) daje 1 lub -1 a w innych przypadkach się przecinają (proste, bo wektory nie muszą)

Baza tysięcy lotnisk: http://airportsbase.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest matma na poziomie elementarnym i wszyscy to wiedza ale oczywiste jest ze problem nie lezy w matmie tylko w czasie. A czas mamy taki ze zblizaja sie zaliczenia co latwo zauwazyc na forum. Aktywnosc osoby ktora zalozyla temat swiadczy o tym ze podobny jest w kilku innych miejscach i teraz trzeba poczekac na owoce....

 

Wszystkie informacje ktore tutaj udzielilismy mozna znalezc na googlach w przecigu kilkunastu minut, wiec tak naprawde o czym rozmawiamy ? O prostych ? Matmie ? programowaniu czy nad biednym losem kolejnej niewinnej duszyczki nad ktora to pastwi sie swiat i takie dziady jak ja....

Always Dark<br />u1_tt_logo.png banner-1.pngexFabula-banner.pngson_banner_ubersmall.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...