Skocz do zawartości

[Delphi] Program w trybie konsolowym


pure

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam mala prosbe. Potrzebuje 2 programy napisane w delphi (tryb konsolowy).

W pierwszym chodzi o to zeby narysowal pewien wzor dla podanej liczby calkowitej dodatniej n.

W drugim po wpisaniu zdania program ma obliczyc liczbe samoglosek podanych w tekscie. Nie trzeba stosowac polskich znakow, program nie musi rozpoznawac wielkosci liter.

 

Ponizej zalanczam screeny jak to powinno wygladac.

 

Czy znajdzie sie ktos kto będzie w stanie poświęcic chwile swojego czasu i chociazby wkleic wzor kodu programu, mniejwiecej jak on powinien wyglądac?. Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam!

post-1018-1198768525.jpg

post-1018-1198768534.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)zmień temat

2)proponuje żebyś poświęcił chwile swojego czasu i poszukał odpowiedzi, jak zrobić to drugi napewno znajdziesz to już było tyle razy że szkoda gadać...

3)to musi być taki wzorek ?? jeśli nie to pomyśl nad jakiś łatwiejszym(np. trójkąty i ładną choinkę narysujesz) i spróbuj wymyślić jakiś wzór żeby to narysować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zl i masz na jutro.

Dzieki, nie skorzystam. Nie znam sie kompletnie na programowaniu, jest to dla mnie czarna magia... Potrzebuje to zadania na zaliczenie. Spytacie po jaka cholere jestem na tym kierunku a nie innym? Otoz interesuje sie grafika komputerowa, fotoszopy, 3d studio, mozna powiedziec ze sztuka rowniez. Lubie sobie trzasnac fokte w terenie czy chociazby w domu i wpatrywac sie w nia, dostrzegac cos czego nie widza inni , spedzac godziny na forach poswieconych projektowaniu 3d i porprostu ogladac projekty myslac nie wiadomo o czym. Wydawalo mi sie ze kierunek grafika komputerowa bedzie opieral sie na zapoznawaniu sie z oprogramowaniem graficznym, tajnikami fotografowania, zludzen optycznych i takich tam. W rzeczywistosci wyglada to zupelnie inaczej mam przedmioty ktrore doprowadzaja mnie do frustracji mowa tu oczywiscie o programowaniu i jakis innych typach dziedziny komputerowej,kompletnie mnie to nie pociaga. Nie ma w tym nic co by mnie porywalo w swat do ktorego odplywam kiedy robie fotki czy ogladam projekty 3d. Wykladowca zrobil nam szybki kurs programowania i jedyne co z tego pamietam to ze w delfinie (i zapewne innych jezykach programowania) nie uzywa sie polskich znakow. Dowiedzialem sie rowniez ze lizne sobie grafike dopiero na drugim roku, tragedia. Nie chce mi sie przez to wszystko przechodzic. Dochodze do wniosku ze to nie dla mnie. Dalem ciala, i chyba od nowego roku bede szukal kierunku ktory bedzie mnie satysfakcjonowal, w ktorym sie spelnie. Projektant wnetrz lub cos w tym stylu i upewnie sie ze nie ma tam nic o komputerach bazach danych programowaniu i cholera wie o czym jeszcze. Napisalem poprzedniego posta z tymi dwoma programami bo chcial bym to zaliczyc do konca roku. Poprostu miec to z glowy. Od nowego roku sie zobaczy co dalej.

Dziekuje za propozycje zrobienia zadania za 100zl ale nie skorzystam. Liczylem raczej na jakis gest z waszej strony. Jak juz wspomnialem wczesniej, programowanie i rozne skrypty czy kody to naprawde odlegly dla mnie temat i naprawde nie wiem nawet od czego zaczac. Dlatego napisalem posta z prosba o pomoc. Pozdrawiam wszystkich i ide w koncu spac hehe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

×
×
  • Utwórz nowe...